Apologia Mimorum Od Chorikia Z Gazy. Obrana Herců Ve Jménu Dionýsa.

By: Sípová, PavlínaPublisher: Prague : Karolinum Press, 2015Copyright date: ©2015Edition: 1st edDescription: 1 online resource (104 pages)Content type: text Media type: computer Carrier type: online resourceISBN: 9788024625942Subject(s): Dionysus -- (Greek deity) -- (Greek deity);Dionysus -- (Greek deity);Mythology, GreekGenre/Form: Electronic books. Additional physical formats: Print version:: Apologia Mimorum Od Chorikia Z Gazy. Obrana Herců Ve Jménu DionýsaDDC classification: 292.211 LOC classification: BL820.B2 -- .-16076 2015ebOnline resources: Click to View
Contents:
Intro -- Obsah -- Úvodem -- Vývoj mimu -- Divadelní prostor -- Řečnická škola v Gaze, Chorikios a herci -- Titul a charakter řeči -- Obhajoba herců aneb obrana mimu ve jménu Dionýsa -- Bibliografie -- Resumé -- Rejstřík.
Summary: Kniha navazuje na soucasný badatelský zájem o kulturu oblasti východního Stredomorí v poantickém a byzantském období. Zároven vyplnuje mezeru v bádání o pozdne antickém divadle. Dosud vetšinou opomíjený text reckého rétora Chorikia z Gazy (6. stol. po Kr.), známý pod latinským názvem Apologia mimorum, dlouho unikal pozornosti odborné verejnosti. Chorikiovu apologii autorka preložila,okomentovala a zasadila do historických souvislostí prelomové doby konce východorímské ríše, v níž si divadlo - pod tímto slovem je treba videt predevším mimos, nejstarší a nejvytrvalejší antický divadelní žánr - stále udržovalo jakési postavení, které v západorímské ríši již dávno ztratilo. Postupný presun mimu z divadel mezi dobové podívané (hrál se napr. jako mezihra pri jezdeckých zápasech) svedcí o promene nazírání na divadlo a jeho ústupu z kulturního života. Práce vedle Chorikiova svedectví zpracovává celkový vývoj mimu, jeho postavení mezi ostatními divadelními žánry a postavení hercu v byzantské spolecnosti.
Holdings
Item type Current library Call number Status Date due Barcode Item holds
Ebrary Ebrary Afghanistan
Available EBKAF-N0006319
Ebrary Ebrary Algeria
Available
Ebrary Ebrary Cyprus
Available
Ebrary Ebrary Egypt
Available
Ebrary Ebrary Libya
Available
Ebrary Ebrary Morocco
Available
Ebrary Ebrary Nepal
Available EBKNP-N0006319
Ebrary Ebrary Sudan

Access a wide range of magazines and books using Pressreader and Ebook central.

Enjoy your reading, British Council Sudan.

Available
Ebrary Ebrary Tunisia
Available
Total holds: 0

Intro -- Obsah -- Úvodem -- Vývoj mimu -- Divadelní prostor -- Řečnická škola v Gaze, Chorikios a herci -- Titul a charakter řeči -- Obhajoba herců aneb obrana mimu ve jménu Dionýsa -- Bibliografie -- Resumé -- Rejstřík.

Kniha navazuje na soucasný badatelský zájem o kulturu oblasti východního Stredomorí v poantickém a byzantském období. Zároven vyplnuje mezeru v bádání o pozdne antickém divadle. Dosud vetšinou opomíjený text reckého rétora Chorikia z Gazy (6. stol. po Kr.), známý pod latinským názvem Apologia mimorum, dlouho unikal pozornosti odborné verejnosti. Chorikiovu apologii autorka preložila,okomentovala a zasadila do historických souvislostí prelomové doby konce východorímské ríše, v níž si divadlo - pod tímto slovem je treba videt predevším mimos, nejstarší a nejvytrvalejší antický divadelní žánr - stále udržovalo jakési postavení, které v západorímské ríši již dávno ztratilo. Postupný presun mimu z divadel mezi dobové podívané (hrál se napr. jako mezihra pri jezdeckých zápasech) svedcí o promene nazírání na divadlo a jeho ústupu z kulturního života. Práce vedle Chorikiova svedectví zpracovává celkový vývoj mimu, jeho postavení mezi ostatními divadelními žánry a postavení hercu v byzantské spolecnosti.

Description based on publisher supplied metadata and other sources.

Electronic reproduction. Ann Arbor, Michigan : ProQuest Ebook Central, 2019. Available via World Wide Web. Access may be limited to ProQuest Ebook Central affiliated libraries.

There are no comments on this title.

to post a comment.